wtorek, 3 grudnia 2013

Nasada wodna do wkładu kominkowego Kwline E780 Hydro

Nowy wkład kominkowy Kwline E 780 HYDRO najlepiej docenią specjaliści, którzy dobrze poznali już mankamenty wkładów kominkowych współpracujących z instalacjami CO, poznali wady i zalety takiego sposobu ogrzewania. Sprawiedliwą ocenę wystawia mu wszyscy przyszli użytkownicy, którzy w chwili obecnej wahają się z podjęciem decyzji co do wyboru wkładu kominkowego – powietrznego czy ogrzewającego wodę w instalacji CO.


Wkład kominkowy Kwline E 780 Hydro jest rozwiązaniem takich dylematów. Łączy w sobie cechy obu rodzajów palenisk kominkowych. W użytkowaniu ma wszystkie zalety wkładu kominkowego z płaszczem wodnym, jednakże jego konstrukcja i umieszczenie wymiennika wodnego pozwoli wyeliminować wszystkie uciążliwe mankamenty charakterystyczne dla wkładów kominkowych z płaszczem wodnym.
O wielu zaletach konstrukcyjnych wkładów Kwline serii E przeczytać możemy w poprzednich felietonach poświęconych tematyce budowy i działania wkładów kominkowych KWLINE 

Wkład kominkowy Kwline E 780 HYDRO to dobrze już znane palenisko z oferty Kwline – natomiast zmiany konstrukcyjne podyktowane nowym przeznaczeniem paleniska zaczynają się w górnej części korpusu wkładu. Zasadnicza zmiana w konstrukcji wkładu to system potrójnych deflektorów i znacznie powiększona średnica wylotu spalin (zwiększona do 350mm). Wszystko to po to, aby jak najwięcej energii cieplnej i gorących gazów drzewnych dostało się do wymiennika wodnego zamontowanego w górnej części korpusu wkładu E 780 HYDRO. System potrójnych deflektrów zaprojektowano w taki sposób, aby po ich zdemontowaniu uzyskać łatwy i niekłopotliwy dostęp do wymiennika wodnego celem dokonania czynności kominiarskich.

Wymiennikowi wodnemu należy poświęcić najwięcej uwagi – wodna nasada kominkowa to dwuścienna konstrukcja o przekroju walca z podwójną wężownicą umieszczoną w wewnętrznej komorze. Cały łącznik kominowy wykonany jest z grubej kwaso-żaro odpornej stali. Dzięki podwójnej wężownicy uzyskano bardzo dużą powierzchnię wymiany ciepła. Cały wymiennik wodny oddaje dodatkowe 12kW mocy do układu CO. Wystudzone spaliny wydostają się do komina górną częścią wymiennika w którym umieszczono króciec wylotu spalin o średnicy 200mm opcjonalnie wyposażonym w regulowany szyber. Dzięki szybrowi więcej energii wykorzystane zostaje w wymienniku.

Nadstawka wodna wkładu kominkowego Kwline E780 HYDRO jest przystosowana do współpracy z instalacjami grzejników oraz ogrzewania podłogowego zasilanymi piecami CO na paliwa stałe, olej, gaz, prąd oraz pompami ciepła i bateriami słonecznymi. Może być wykorzystany również jako pojedyncze źródło ciepła, a także poprzez odpowiednie podłączenie hydrauliczne do podgrzania wody użytkowej.
Wszystkich, którzy przerazili się pozornie skomplikowanym opisem technicznym łącznika kominowego, uspokajam że jest to bardzo proste trwałe i niezawodne urządzenie. Jego obsługa i użytkowanie jest takie same jak typowego kominka z płaszczem wodnym. Czyszczenie wewnętrznej części łącznika kominowego jakie należy wykonać po każdym sezonie grzewczym odbywa się od wewnętrznej strony paleniska, po wcześniejszym zdemontowaniu deflektorów. W praktyce wszystkie te czynności są proste i każdy użytkownik jest w stanie samemu je wykonać.
Jako podsumowanie powyżej zamieszczonych wiadomości wymienić należy szereg zalet wkładu wodnego Kwline E780HYDRO:
- łączy w sobie dwa sposoby ogrzewania budynku: wodny do instalacji CO i powietrzny z możliwością podłączenia do instalacji DGP (patrz: pakiet DGP Standard).
- bardzo wydajne sprawne i niezawodne urządzenie o łącznej mocy 28kW
- jednym paleniskiem kominkowym możemy ogrzać duży budynek i uzyskać wodę użytkową
- brak skraplającego się kondensatu i kreozolu na ściankach paleniska destrukcyjnie działającego na korpus wkładów (charakterystyczne dla wkładów z płaszczem wodnym).
- wysoka sprawność i trwałość paleniska
- wydajne i czyste spalenie drewna z małą ilością popiołu
- bezwonne spalanie bez towarzyszącego zapachu wędzarni, charakterystycznego dla wkładów kominkowych z płaszczem wodnym
Niewątpliwie do zalet należy też zaliczyć możliwość opcjonalnego wyposażenia wkładu w drzwiczki z rastrem, podwójne szyby i czarną stalową blendę wokół paleniska, czyli atrybuty charakterystyczne dla aktualnie panującej mody kominkowej.
Podobne aktualności:
  1. Kwline E 780 G z podwyższoną fasadą
  2. Kwline opalany pelletem
  3. Wkład kominkowy Kwline E 660 RCZ
  4. Wkład kominkowy Kwline E 660 G
  5. Kominek akumulacyjny z wkładem kominkowym Kwline E660
  6. Kasety kominkowe i turbokasety Kwline
  7. Kwline E 1500 G
  8. Wkład kominkowy Kwline E 1000 R
  9. Pakiet kominkowy DGP KWLine Standard
  10. Najnowsza gama kominków gazowych – Kwline
Oferta: ,

1 komentarz: